Gizlilik Şartları

Y Card, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek adına onlardan bazı kişisel bilgilerini talep etmektedir. Y Card, üyelik formlarından topladığı bu bilgileri, söz konusu üyelerinin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla paylaşmamayı, faaliyet dışı hiçbir nedenle, ticari amaçla kullanmamayı ve satmamayı taahhüt eder.

5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve web sitesinde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Y Card gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Y Card bilgisayarlarında toplanan bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri “sınıflandırma” çalışmalarında sadece Y Card bünyesinde kullanılmaktadır.

Müşteri bilgileri ancak; resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Bilgilerin korunması ve güvenliği hakkında Y Card’a sormak istediğiniz başka sorular olursa, her zaman info@ycard.com.tr e-posta adresini kullanarak Y Card’a ulaşabilirsiniz.

Y Card, işbu gizlilik politikası hükümlerini, dilediği zaman web sitesinde yayımlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Y Card’ın değişiklik yaptığı hükümler, web sitesinde yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.