S.S.S

Y Card nedir?

Y Card, Türkiye’nin ilk ekstra fayda ve hizmetler sunan Yemek Kulübü Kartı’dır.

Y Card, Türkiye’nin özel avantajlarla birlikte ekstra faydalar sunan ilk yemek kulübü kartıdır.

Y Card kendi iş alanında dünyada ilk kez, teknolojik altyapı kullanarak üyelerine kullanım kolaylığı sunan marka olmuştur. Y Card, şehrin farklı noktalarında 100’ü aşkın popüler yeme-içme ve eğlence mekânında avantajlar, kart sahiplerinin diledikleri zaman yararlanabilecekleri ekstra faydalar sunan, üyelerinin sosyal yaşamına kalite ve tasarrufu bir arada katmayı hedefleyen bir yemek kulübü kartıdır.

Y Card Dünyası’nda neler var?

  • Popüler yeme-içme ve eğlence mekanlarında %25’e varan avantajlar
  • Y Card içerisine, kart seçeneklerine göre değişen miktarda yüklenmiş, ücretsiz sinema biletleri ve fastfood menüler
  • Y Card içerisine, kart seçeneklerine göre değişen miktarda yüklenmiş, 7/24 telefonla ya da online olarak sipariş edilebilecek, ücretsiz kuru temizleme hizmeti
  • Y Card içerisine, kart seçeneklerine göre yüklenmiş, ücretsiz havaalanı transferleri
  • Y Card içerisine, kart seçeneklerine göre yüklenmiş, ücretsiz doğum günü pastası
  • Özel günlerde ekstra avantajlar
  • Restoran rezervasyon hizmeti

Y Card sahipleri ortalama ne kadar tasarruf sağlar?

Y Card üyeleri, sahip oldukları kart tipine göre, yeme-içme ve eğlence mekanlarında yıllık 1.000 TL ile 5.000 TL arasında tasarruf ederler ayrıca, Y Card içerisinde yüklü bulunan ekstra faydalar sayesinde, kartlarını aldıkları anda 60 TL/200 TL/320 TL kazanmış olurlar.

Y Card ile sunulan avantajlar neleri kapsar?

Y Card üyeleri sahip oldukları kart tipine bağlı olarak sinema biletleri, fastfood menüler, kuru temizleme hizmeti, havaalanı transferleri ve doğum günü pastası gibi ekstra faydalardan ücretsiz olarak yararlanırlar. Seçilen Y Card’ın özelliklerine bağlı olarak içerisine yüklenen ekstra faydaların miktarı ve niteliği değişiklik gösterebilir.

Y Card’a ne tür mekanlar üyedir?

Y Card restoranları geniş bir çeşitlilik gösterirler. Hint, Uzakdoğu, Türk- Osmanlı, İtalyan, Meksika mutfaklarından ve dünyanın dört köşesinden lezzetler sunan restoranlar, kafeler, bistrolar, barlar, meyhaneler, her damak tadına ve eğlence anlayışına uygun alternatifler Y Card restoranları arasında yer alır. Y Card’a üye olan yeme-içme ve eğlence mekanlarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Sahip olunan Y Card bir başkası tarafından kullanılabilir mi?

Sahip olunan Y Card bir başkası tarafından kullanılamaz. Tüm Y Card seçenekleri kişiye ve isme özeldir. Y Card üzerinde kart sahibinin ismi basılıdır. Kart, sahibi dışında hiç kimse tarafından kullanılamaz. Bu durum kart sahibinin arkadaşları ve birinci dereceden yakınları için de geçerlidir.

Y Card restoranları için rezervasyon yaptırmak gerekli midir?

Özellikle müşteri trafiği yoğun bölgelerde yer alan noktalarda, rezervasyon yapılmasını ön koşul olarak web sayfasından ya da ilgili mecralardan duyuran mekanlarda rezervasyon koşulu aranabilmektedir. Y Card, üyeleri için rezervasyonları pratik hale getirmiştir. Y Card Çağrı Merkezi aracılığı ile hem Y Card sahipleri, hem de üye mekanlar hiçbir sıkıntı çekmeden rezervasyon işlemelerini gerçekleştirirler. Üyeler, Y Card Dünyası’nda uygun bir süreç yaşar, sorunlarla karşılaşmaz, keyifle vakit geçirirken tasarruf etme şansına sahip olurlar.

Y Card’a yeni üye mekanlardan nasıl haberdar olabilirim?

Y Card web sitesi düzenli olarak güncellenir. Yeni üye mekanlara ve bilgilerine Y Card web sitesinden kolaylıkla erişilebilir. Ayrıca, Y Card hakkındaki tüm yeniliklere e- posta ile gönderilen Y Bülten ile ulaşılabilir. İsteyen herkes, Y Bülten’e, Y Card web sitesi ana sayfada belirtilen yere e- posta adresini yazarak kayıt olabilir, haftalık olarak gönderilen bülten ile Y Card hakkındaki tüm güncel bilgilerden haberdar olabilir.

Kartım kaybolursa, bir mekanda sorun yaşarsam ya da sormak istediğim farklı konular olursa kime ulaşabilirim?

Y Card Çağrı Merkezi 0850 210 90 89 numaralı telefonu ile 7/24 müşteri hizmeti vermektedir. bilgilendirme@ycard.com.tr adresine e-posta gönderilerek de müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Gönderilen e-postalar en kısa süre içerisinde cevaplanmaktadır.

Restoranlar neden Y Card’ı tercih ederler?

Kaliteli mekânlar, çizgisine uygun müşteri profiline sahip olmayı tercih eder. Vizyon sahibi işletmeler için çoğu kez istediği profile uygun müşteri kazanmak, kar elde etmekten çok daha önemlidir. Y Card, sosyal yaşamında kaliteyi gözeten, seçici kişilerden oluşan üye profili ile bu profile uygun mekanları bir araya getirmektedir. Y Card aynı zamanda, restoran ve mekan sahiplerine sunduğu ayrıcalıklar ve özel hizmetlerle doğru, güçlü ve etkili bir pazarlama aracıdır.

Üye restoranların Y Card’ı kabul etmediği günler olabilir mi?

Yılbaşı, Sevgililer ya da Anneler Günü gibi bazı özel günlerde, farklı uygulamalar ve menülerle hizmet veren kimi mekanlar, yoğunluk ve talep nedeni ile böyle bir uygulama yapabilirler. Her restoranda farklı avantajlar ve farklı koşullar bulunabilmektedir. Bu koşullar ve avantajlar, Y Card web sayfasındaki Restoranlar bölümünde bulunabilir, restoranlara özel uygulamalar her restoranın kendisine ait sayfadan görülebilir.

Şirket yemekleri, doğum günü organizasyonları gibi toplu ağırlamalar nedeni ile mekanların farklı uygulamalar yaptıkları zaman dilimleri olabilir. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşılmaması için mümkün olduğunca önceden rezervasyon yaptırılması ve Y Card üyelerinin, kart sahibi olduklarını, rezervasyon sırasında belirtmeleri önerilir.

Y Card’ımı nasıl iptal ettirebilirim?

Y Card iptal talepleri 0212 377 22 00 numaralı telefon aranarak çağrı merkezine bildirilebilir.

Y Card sahipleri Y Card Select veya Y Card Club kartlarına geçiş yapabilirler mi?

Y Card sahipleri diledikleri zaman sahip oldukları üyelik seçeneğini 0850 210 90 89 numaralı Y Card Çağrı Merkezi’ni arayarak bir üst üyelik seçeneği ile değiştirebilirler.

Y Card’ı sevdiklerime nasıl hediye edebilirim?

Y Card’ı sevdiklerinize hediye etmek çok kolay. 0850 210 90 89 numaralı Y Card Çağrı Merkezi’ni arayarak hediye etmek istediğiniz kişinin adını, soyadını, ikamet adresini, doğum gününü ve e-posta adresini bildirerek hediye etmek istediğiniz kişi için üyelik satın alabilirsiniz.

Y Card restoranlarında menü sınırlaması var mıdır?

Y Card restoranları avantajlarını tüm menüde geçerli olarak sunmaktadırlar. Bazı restoranların farklı menü seçenekleri ya da dönemsel çalışmaları kapsamında avantaj sunulmayan menüler oluşabilir, restoranlarla ilgili tüm bilgilere web sitemizde restoranların kendi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Birden fazla Y Card sahibi olabilir miyim?

Üyelikler kişiye özel olup sistemde aynı isim ve cep telefonu numarası ile tek bir üyelik oluşturulabilmektedir.

Y Card için üyelik bedeli dışında herhangi bir ek ücret öder miyim?

Y Card’a üye olurken sadece üyelik bedeli ödenir. Vade farkı olmadan 12 taksite kadar seçenekler sunulmakta olup herhangi ek bir ücret ödenmez.

Y Card’ımı çaldırmam ya da kaybetmem durumunda ne yapmalıyım?

Y Card’ı kaybetmeniz ya da çalınması gibi durumlarda 0850 210 90 89 numaralı Y Card Çağrı Merkezi’ni arayarak haber vermelisiniz. Y Card size yeni bir üye kartı gönderir ve içerisinde kullanmadığınız yüklü bulunan ekstra faydaları da yeni kartınıza ek bir ücret talep etmeden devreder.